- Πίστα Κλειώ: Βρίσκεται στη δεξιά πλευρά του διθέσιου αναβατήρα, έχει μήκος 1.500 μ. και στο μεγαλύτερο μέρος της είναι δύσκολη (κόκκινη). Μάλιστα, η κλίση της σε πολλά σημεία είναι 40%.
- Πίστα Καλλιόπη: Μπλε πίστα μήκους 800 μ. στα δεξιά του μεσαίου συρόμενου αναβατήρα.
- Πίστα Πολύμνια: Πράσινη πίστα μήκους 2.200 μ. που ξεκινά από το πάνω σημείο του νέου συρόμενου και ακολουθώντας ανοιχτή πορεία στα αριστερά του περνά μέσα από το δάσος και συναντά την πίστα Ερατώ στο ξεκίνημά της.
- Πίστα Ερατώ: Λέγεται και περιφερειακή, γιατί η διαδρομή της κάνει τον γύρο του κέντρου από την αριστερή πλευρά του εναέριου αναβατήρα. Έχει μήκος 2.500 μ. και είναι πολύ εύκολη (πράσινη), αφού στην ουσία πρόκειται για χιονοδιάδρομο με κλίση μόλις 15%. Οι δύο αυτές πίστες (Πολύμνια και Ερατώ) είναι συνολικά 4.700 μ., δημιουργώντας τη μοναδική πίστα αρχαρίων στην Ελλάδα με τόσο μεγάλο μήκος.
- Πίστα Ερμής 1: Μπλε πίστα που ξεκινά από την κορυφή του νέου συρόμενου αναβατήρα και τελειώνει στο σημείο όπου συναντά την πίστα Καλλιόπη. Έχει μήκος 1.100 μ.
- Πίστα Ερμής 2: Κόκκινη-μπλε πίστα, που βρίσκεται στα δεξιά του νέου συρόμενου αναβατήρα, με μήκος 800 μ.
- Πίστα αρχαρίων 1: Πολύ εύκολη πίστα μήκους 250 μ. Βρίσκεται στο baby lift, ακριβώς δίπλα στο σαλέ.
- Πίστα αρχαρίων 2: Πίστα για τις σχολές σκι μήκους 200 μ. Βρίσκεται στο καινούργιο baby lift, δίπλα στην αφετηρία του διθέσιου εναέριου αναβατήρα.
|